Stan Missouri - położenie i stolica

Missouri to jeden ze środkowych stanów USA leżący w okolicach Wielkich równin. Przez obszar ten przepływają dwie duże rzeki - Missisipi i Missouri. 36585834160 Jednak nazwa tego stanu pochodzi od plemienia Missouri, które zamieszkiwało ten obszar znacznie wcześniej.

Położenie stanu Missouri

Położenie stanu Missouri sprawia, że jest on jednym z ciekawszych miejsc do odwiedzenia przez turystów. Oprócz możliwości obejrzenia najciekawszych i największych rzek, to właśnie w tym miejscu zobaczymy prawdziwą Amerykę. Tutaj ludzie prowadzą spojone życie. Większość z nich zajmuje się rolnictwem i utrzymuje się przede wszystkim z uprawy najpopularniejszych zbóż, kukurydzy i bydła. Właśnie tak prowadzone życie jest większości z nas znane z wielu filmów, które można oglądać w telewizji.

Stolica stanu Missouri

Stolica stanu Missouri to Jefferson City. 39648234629 Jedną z największych atrakcji turystycznych jest Łuk na wybrzeżu miasta St. Louis, który ma wysokość ponad 190m. Stan ten też jest uważany za raj dla wędkarzy, ze względu na sporą liczbę zbiorników wodnych jedną z atrakcji może być połów ryb. Odwiedzający Missouri nie mogą również pominąć odwiedzenia zoo znajdującego się w mieście St. Louis. Natomiast pasjonaci przyrody z całą pewnością odwiedzą ogród botaniczny, w którym jest zgromadzone ponad 50 tysięcy różnych odmian roślinności. Miłości architektury z pewnością zagoszczą w Cathhedral Bassilica of Saint Louis, która to jest wzniesiona w klasycystycznym stylu, a cechą charakterystyczną jest szmaragdowa kopuła. Jedną z ciekawostek może być to, że jest to jedyny stan w USA, w którym można poddać się sklonowaniu. Tylko tam jest to całkowicie legalne i możliwe.