fer506ort345 n8

Stan Illinois - położenie i stolica

Stany Zjednoczone kuszą swoją potęgą i ogromem atrakcji niejedną osobę. Oglądając w telewizji filmy rodem z Hollywood mamy ochotę choć przez chwilę poczuć się jak w filmie i zobaczyć te najciekawsze miejsca w USA.

Położenie stanu Illinois

Stan Illinois położony jest w środkowej części USA. Sąsiaduje ze stanami Wisconsin, Iowa, Missouri, Kentucky, Indianą. Stolica stanu Illinois to Chicago. Miasto znane z wielu produkcji telewizyjnych. Będąc w tym rejonie koniecznie trzeba obejrzeć dom Abrahama Lincolna. Mieszkał tutaj na chwilę przed tym jak został Prezydentem Stanów Zjednoczonych. Pomimo, że stan ten jest niewielki to obfituje w wiele atrakcji. Dla miłośników przyrody takim miejscem będzie park na granicy Indiany i Illinois, który jest zamieszkiwany przez białe wiewiórki. To nie lada atrakcja zwłaszcza, że w Europie spotkamy głównie rude wiewiórki.

Stolica stanu Illinois

Chicago to jedno z największych miast stanu Illinois. dwe340otr456 Jest ono również największym skupiskiem Polaków. Jest ono siedzibą wielu polskich mniejszych jak i większych organizacji. Znajdziemy tam Związek Polek w Ameryce, Zjednoczenia Polskiego Rzymsko – Katolickiego, Związek Podhalan i wiele, wiele innych. Będąc w Chicago warto wybrać się do Art Institute of Chicago gdzie znajdziemy dzieła takich malarzy jak Van Gogh, Renoira, El Greco. Natomiast Sears Tower liczy ponad 100 pięter i prawie 450 metrów wysokości. Jeśli pośród tych wszystkich atrakcji znajdziemy chwilę czasu to powinniśmy odwiedzić również Museum of Science and Industry, Water Tower oraz Lincoln Zoo . Przez Chicago przebiega również legendarna trasa Route 66, która ciągnie się przez większą część stanów i liczy ponad 3000 km. Indian Dickson Mounds to również jedna z atrakcji stanu Illinois. Znajdziemy tam historię życia Indian Dickson Mounds. Podczas wycieczki uważajcie, bo wiele osób tak bardzo zakochało się w tym rejonie, że zostało tam na stałe. Nie ma więc co się dziwić, że jest tam największe skupisko naszych rodaków.