Stan Alabama - położenie i stolica

USA to ogromny kraj z wieloma miejscami, które są warte odwiedzenia przez turystów. Takie miejsca to przede wszystkim duże miasta jak i tereny, na których życie toczy się w sposób znany z filmów. Historia tego stanu powoduje, że w większości miast znajdziemy liczny muzea upamiętniające tamte czasy. A niedaleko stolicy znajduje się również krater, w który dawno temu uderzył meteoryt - jest to nie lada atrakcja wśród osób odwiedzających stolicę. Krater ten ma średnicę blisko 8 kilometrów.

Położenie stanu Alabama

Stan Alabama położony jest we wschodniej części Stanów Zjednoczonych nad Zatoką Meksykańską. Stan ten sąsiaduje z Florydą, Missisipi, Tennessee, Georgią. Stan Alabama nie należy do największych stanów USA. Nie jest również gęsto zaludniony. Teren jest raczej nizinny. Ogromną zaletą stanu jest wybrzeże od strony Zatoki, gdzie często możemy spotkać wielu turystów. Decydując się na chwile relaksu warto udać się nad Zatokę Meksykańską i wypocząć na jednej z tamtejszych plaż. Trzeba pamiętać, że wybrzeże Alabamy nie jest tak duże i piękne jak graniczącej z nią Florydy, ale cały pas nabrzeży oferuje niezapomniany wypoczynek. Znajdziemy tam liczne kurorty i restauracje serwujące wyśmienite potrawy.

Stolica stanu Alabama

Stolica stanu Alabama to Montgomery. Jedną z największych atrakcji w Alabami jest U.S. Space and Rocket Center. Jest to muzeum techniki w głównej mierze poświęcone podróżom w kosmos. Będąc w tamtych okolicach warto również odwiedzić jedno z większych miast, a mianowicie Birmingham. Tam na nas czeka do zwiedzania ogród zoologiczny oraz muzeum sztuki. W stolicy stanu największą atrakcją dla turystów będzie First White House of Confederacy. Znajdziemy tam pamiątki i informacje na temat wojny secesyjnej. Jeśli interesuje Was historia warto również zobaczyć Civil Rights Memorial. Jest to pomnik, który powstał na cześć czterdziestu męczenników, którzy stracili swoje życie w walce o równość rasową.